Site Sağ Reklam Alanı  200x400

22-01-2018 SPOR

ANADOLU 3 - 1 SANAYİ (24 Ocak 1914)

ANADOLU  3 - 1 SANAYİ  (24 Ocak 1914)

ANADOLU: 3

SANAYİ: 1

     Cuma Liginin bu seneki müsabakaları, futbol âleminde ehemmiyetle görülecek şekildedir. Muhtelif kulüpler arasındaki rekabet, her iki tarafın mûcib-i terakkisi (ilerlemesine vesile) olacak gibi görülüyor.

     Bu Cuma günü icra edilen  “Anadolu-Sanayi” müsabakası bu nokta-i nazardan haiz-i ehemmiyettir. Bu iki kulüpten birincisi: geçen iki senede birinciliği almış bu sene de karşısında Fenerbahçe gibi kuvvetler görerek daha fazla çalışmak ihtiyacı hissetmiş olan Anadoludur. Gerek geçen sene gerek bu sene içün mühim bir eser-i intizam gösteren bu kulübün mühim bir rakibi vardı. O da sanayi kulübü idi. Genç ve çalışkan oyunculardan mürekkep olan bu kulüp geçende Fenerbahçe’nin bir timini (takımını) yenerek enzarı (bakışları) üzerine celb eylemişti.

      Her iki kulüp arasında icra edilecek müsabakaya herkes, bilhassa Cuma ligi alakadarânı muntazır (bekliyor) idiler, her iki taraf, olanca varlığıyla çalışmak, istiyordu. Nihayet bu heyecanlı oyun dün icra edildi. Her iki kulüp de âsâr-ı intizam göstermiş ve hakikaten var gayretlerini sarf eylemişlerdir. Havanın fenalığı çayırın son derece çamurlu olmasına rağmen müsabakada bir ahenk görülmüş ve neticede Anadolu üç sanayi bir gol yapmıştır.

     Bu mühim müsabakanın tenkidatını (değerlendirmesini) gelecek nüshamızda derc edeceğiz. Suret-i mahsusada gönderdiğimiz muharririmiz (yazarımız) notlarını sütunda yer tutacak derecede tertip edemediğinden maal-i’tizar (özür dileyerek) bu hafta bu kadarla iktifa eyledik (yetindik).


Kaynak: 24 Ocak 1914 İdman Gazetesi

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler